Kadir Gecesi

Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan’da “kurtuluş kapısı” kutlu “kadir gecelerine” bir kez daha ulaştık.

Efendimiz Allah Resulü, Muhammed-i Mustafa’nın (sav), Kadir gecesini Ramazan’ın son on gününde arayın hadisi şerifinden yola çıkan müslümanlar son günlerde, “bereket, rahmet, kurtuluş kapısı, günahlardan arınma, yeniden kul olmanın şuuruna varma” bilinciyle, camileri doldurarak, Rabblerinden ” bağışlanma” istemeye başladılar.

Yıllardır kafirlerin zulmü altında inleyen, acılar çeken İslam ümmeti, bugün, şu mübarek günlerde daha farklı boyutlara ulaşmış ve Allah’a olan bağlılığı daha da bir kuvvetlenmiş, bu muhteşem gücüyle artık ezilen taraf olmaktan kurtulmuş, kafirlere yaptıklarının cezalarını ödeten bir duruma gelebilmiştir. Tabi bu muhteşem ilerleme İslam ümmetinin vahdetiyle sağlanmış ve şu mübarek günler hürmetine daha da bir zirveye çıkmıştır ve daha mükemmelleşmesini Allah Teala (cc)’dan niyaz ediyoruz.

Allah, yeryüzünde yaşayan tüm Müslümanları ırk, dil, mezhep ayrımı gözetmeksizin tek bir ipe yani Öz Muhammedi İslam’a sımsıkı sarılmalarını istemiş ve o Müslümanların hepsini kardeş ilan etmiştir. İşte biz Müslümanlar şu mübarek günlerde birlik ve beraberlik içinde hem günahlarımızdan arınmayı hem de yeryüzünün pis, habis ve necis sistemlerden arındırılmasını yüce Allah’tan istiyor ve niyaz ediyoruz.

Tüm Dünya Müslümanlarının Kadir Gecesi mübarek olsun…

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı