MEHMET KAYALAR

MEHMET KAYALAR KALAMIŞ MEKTUPLARI-1

image-11

 

بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ

Sevdiğim, kıymetli, vefakar sadakatli, kardeşlerim.

 

Evvela bir kardeşimin ve müteakiben diğer bir kardeşimin yazdığı mektupları kemali meserretle okudum. O iki kıymetli kardeşimin ifadelerinde aynı zamanda her birerlerinizin sadakat, vefakarlık, civanmertlik duygularınızı yakinen hissettim… ve bir daha anladım ki; Allah Celle Celaluhu, Resulullah Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizin yolunda birleşenler için ayrılık, suri bir halden ibarettir. Hakikat halde ise; el hubbu fillah sırrıyla Dünyanın neresine gidilse ayrılığa imkan yoktur. Bu itibarla kemafissabık sırrıyla beraber tasavvur ediyorum.

Bu emsalsiz feyizli Ramazanı mübarekte derslerinizi ruhu canla takip ediyorum. Bu hususta iki kardeşimin mektuplarında Hadisi Şerif notlarını tekrar ettiğiniz beni ziyadesiyle sevindirdi.

Her gün güzel kardeşlik ve muhabbet hisleri ile bir araya gelmeniz sizlere neler kazandırıyor bilseniz. Bu biçare kardeşiniz sizlerin bu manevi ihlaslı kazançlarınızı müşahede ettikçe HALIK-I RAHİM’ime hadsiz şükürler ediyorum.

Sizler ki benim hem halis kardeşlerim, hem muhlis talebelerim, hem de vefakar arkadaşlarımsınız…

Bu vasıfların ne kadar kıymetli olduğunu acaba biliyor musunuz?

Evet sevgili kardeşlerim! Sizler bana öz kardeşten daha kıymettarsınız… hatta manevi evladın, sülbi evlada takaddümünü bilmem ki hatırlayacak mısınız?

Bu Ramazanı Şerifte hepinizin dualarını bekliyorum. Sizi iştiraki manevi sırrıyla bütün manevi kazançlarıma ortak ediyorum. Sizler de kadın hemşirelerimle beraber bu fakiri dualarınıza, ibadet ve manevi kazançlarınıza iştirak ettiriniz.

Bin aydan daha efdal olan leyle-i Kadrinizi ve Mübarek Ramazan Bayramını idrak edişinizi kemali muhabbet ve ruhu canla tebrik ederim.

Sizleri hepinizi Halikı Rahimimin Rahmetine Ğufran ve inayetine tevdi ederim ve dualarınızı beklerim kardeşlerim.

 

                                           17 Ramazan 1389

                                           28 Teşrinsani 1969

                                                Kardeşiniz

                                             Mehmed Kayalar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı